top of page

Розпис вівтарної стіни храму Сан Ніколас в Гранаді (Іспанія), Іванка Демчук і Арсен Береза

 

 Особливість цього досвіду полягає у створенні сучасного сакрального мистецького твору на вівтарній стіні розміром близько 70 квадратних метрів в храмі 16 століття. Працювати в такому старовинному просторі справді цікаво та незвично, оскільки особливою атмосферою місця та історії тут просякнуте все, як сама церква так і середовище довкола неї. Лаконічна архітектура храму Св. Миколая спонукає до більш творчого бачення, пошуку нових засобів виразності, сучасної інтерпретації і нового рішення сакральних образів. Важливим завданням художника який створює сучасний сакральний розпис, є зберегти атмосферу духовності яка сприятиме молитві та надихатиме на роздуми, водночас сам розпис має бути стилістично актуальним для свого часу.

 Композиція розпису вівтарної стіни доволі незвична і для неї немає аналогів серед сакральних стінописів, це поєднання двох різних сюжетів в одній сцені - сюжет «Воскресіння Христове» та сюжет «Св. Миколай зі сценами свого життя». Складність полягала у поєднанні цих сюжетів, які зазвичай зображаються в різних частинах храму, однак в даному випадку не було необхідності підпорядкування класичному порядку розміщення сцен, і враховуючи важливість кожної з них було цілком доречно розмістити їх поруч на вівтарній стіні.

 

 При реалізації розпису акцент був зроблений на простоті та лаконічності форм, кольоровому та тональному відборі, монументальності образів, відбірності деталізації - всьому що могло б допомогти створити атмосферу чистоти та порядку, зосередитися на найважливіному, передати атмосферу простору та свободи.

Загальна світла гама покликана створити відчуття легкості та простору.

Ми застосували поєднання старовинних класичних технік з новими, що надало непересічне враження від живопису і завдяки чому стало можливим досягнення спеціальних ефектів та бажаного результату при завершенні. В деталях та сюжетах розпису були використані елементи з місцевого середовища, зокрема кольори, природні та архітектурні елементи характерні для Гранади. 

Іванка  Демчук

  • Instagram
bottom of page